• Kategorie
  • Szukaj
  • BLENDERY

Idealny blender - sprawdź czym warto się kierować przy jego wyborze

Szukasz nowego blendera? Twoje urządzenie już dawno odmówiło posłuszeństwa i w związku z tym chcesz zainwestować w nowy blender, który nie zawiedzie Twojego zaufania? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! W naszej ofercie znajdziesz wiele artykułów, które charakteryzują się doskonałą jakością oraz wytrzymałością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jeśli zatem jesteś zainteresowany, zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami, a gwarantujemy, że się nie zawiedziesz.

Czym charakteryzuje się blender dobrej jakości?

Jak wiadomo, blender jest to urządzenie wielofunkcyjne, które można używać zarówno do rozdrabniania produktów, jak i do przygotowania pełnowartościowego posiłku. W dobie wszechobecnej elektroniki ciężko jest wyobrazić sobie życie bez możliwości używania blendera. Jeśli zależy Ci na tym, by kupić urządzenie, które będzie służyło Ci przez następne lata, postaw na jakość. Mówiąc o jakości, mamy na myśli przede wszystkim rozdrabniacz, czyli główną część blendera. Rozdrabniacze są bowiem zbudowane z ostrza, silnika oraz obudowy. Wybierając urządzenie, zwróć uwagę na kształt wyżej wspomnianego rozdrabniacza oraz materiał, z jakiego został on wykonany. Najlepszym oraz zarazem najczęściej stosowanym materiałem do budowy tej części blendera, jest oczywiście stal nierdzewna.

Na co zwracać uwagę przy zakupie blendera?

To na co należy zwracać uwagę przy zakupie blendera wielofunkcyjnego, jest kwestią niezwykle indywidualną. Wszystko zależy bowiem od Twoich upodobań, potrzeb oraz osobistych preferencji. Zwróć uwagę między innymi na przedział cenowy, w jakim powinien zmieścić się dany produkt, a także zastosowanie. Mówiąc o zastosowaniu, mamy na myśli to do czego najczęściej będzie używany blender. Jeśli to koktajle stanowią codzienną część Twojej diety i nie wyobrażasz sobie swojego dnia bez nich, doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się blender do smoothie. Ten rodzaj urządzenia cechuje się stosunkowo dużym, zamykanym pojemnikiem, który może służyć również za naczynie do koktajlu oraz wyjątkowo dokładnym rozdrabniaczem. Co ciekawe urządzenie to często nazywane jest blenderem fitness. Tak zwany blender fitness sprawdzi się wprost idealnie do przygotowywania soków oraz koktajli, a także do mieszania białka oraz innych suplementów.

Najpopularniejsze rodzaje blenderów

Tak jak wspomnieliśmy, istnieje wiele różnych rodzajów blenderów. Jeśli zatem nie możesz się zdecydować na żaden z nich, przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie, w którym porównamy działanie oraz zastosowanie najbardziej popularnych z nich.

Blendery kielichowe

Blender kielichowy, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się dużym kielichem (naczyniem umieszczonym tuż nad rozdrabniaczem). W zależności od modelu może on posiadać jeden stały kielich lub też kilka naczyń, które można wymieniać w zależności od potrzeb. Kupującblendery kielichowe, warto również zwrócić uwagę na to, czy moc jest odpowiednio dostosowana do kielicha. Na czym to polega? Cóż, obecnie najczęściej występującą pojemnością naczynia w blenderach kielichowych jest litr (nie jest to oczywiście reguła, ponieważ bez trudu można znaleźć urządzenia o pojemności nawet do 2 lub też 3 litrów). Biorąc to pod uwagę, niemal oczywiste jest to, że im mikser kielichowy ma większą pojemność, tym większą mocą oraz obrotami powinien się cechować.

Blendery typu Mix&Go

Blender typu Mix and Go to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w kuchni, a przy tym chcą zadbać zdrową dietę. Wyobraź sobie, że wstajesz rano, wrzucasz do blendera ulubione składniki na smoothie, uruchamiasz urządzenie i… to tyle. Po dokładnym zblendowaniu produktów tylko wyłączasz blender, a pojemnik z zawartością odłączasz i zabierasz ze sobą, gdzie tylko chcesz. Po spożyciu posiłku pozostaje tylko włożenie pojemnika do zmywarki. Nic prostszego! W blenderze Mix&Go przygotujesz nie tylko smoothie czy koktajle, ale również pokruszysz lód - wprost do orzeźwiających drinków.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny